Urząd Gminy Joniec

Serdecznie zapraszamy na Sesję Rady Gminy, która odbędzie się w środę 27 czerwca 2018 roku o godzinie 14.00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Jońcu.

W dniu 8 czerwca 2018 r. w Ciechanowie odbyło się uroczyste podpisanie dwóch umów  - Wójta Gminy Joniec Marka Czerniakowskiego z Marszałkiem Województwa Mazowieckiego Adamem Struzikiem. Umowy te dotyczyły udzielenia dotacji ze środków finansowych budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2018”.

Przedmiotem umów jest udzielenie dotacji na realizację dwóch zadań tj.:

  • Wyposażenie obiektu użyteczności publicznej w sołectwie Soboklęszcz.

W zakres tego zadania wchodzi min: zakup zastawy stołowej dla 50 osób, zakup i montaż bramek do piłki nożnej, drobny remont wnętrza budynku.

  • Wspieranie rozwoju twórczości lokalnej.

W zakres tego zadania wchodzi min: zakup kurtek dla członków Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Jońcu.

Całkowita wartość  obydwu zadań to kwota 30 000,00 zł z czego Województwo Mazowieckie udziela dofinansowania Gminie Joniec dotacji w kwocie 15 000,00 zł.

 

W tegoroczne wakacje już po raz czternasty na tory wyjedzie pociąg „Słoneczny” Kolei Mazowieckich. Będzie kursował codziennie w okresie 23 czerwca – 2 września w relacji Warszawa Zachodnia – Ustka – Warszawa Zachodnia. Zatrzyma się m.in. w Gdańsku, Sopocie, Gdyni, Wejherowie, Lęborku i Słupsku. Szczegółowy rozkład jazdy dostępny jest na stronie sloneczny.mazowieckie.com.pl.

Pociąg „Słoneczny” składa się z nowoczesnych wagonów piętrowych i lokomotywy Traxx. Podróż jest szybka i komfortowa. Z Warszawy do Trójmiasta „Słoneczny” dojeżdża w niespełna 3 godziny, do Ustki w zaledwie 5 h 21 min. Wagony piętrowe są klimatyzowane, dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także wyposażone w przewijaki dla niemowląt. Na pokładzie dostępny jest również catering. Nad spokojnym przebiegiem podróży każdego turysty czuwa uprzejma obsługa pociągu.

Bilety na przejazdy pociągiem „Słoneczny” są do nabycia w bardzo atrakcyjnych cenach, ponadto w cenie biletu podróżny może zabrać rower lub psa. Zakupu biletów można dokonać w kasach biletowych, za pośrednictwem strony bilety.mazowieckie.com.pl, w aplikacji skycash, w biletomatach KM, a także bezpośrednio u kierownika pociągu. Wakacyjnemu połączeniu stolicy z wybrzeżem towarzyszy akcja promocyjna „Słoneczny wysyp rabatowy”, dzięki której osoby podróżujące pociągiem „Słoneczny” mogą skorzystać z atrakcyjnych zniżek w interesujących miejscach nad morzem.

 

Więcej informacji na stronie: https://www.mazovia.pl/konkursy--szkolenia/konkursy-fotograficzne/art,21,xiii-edycja-konkursu-fotograficznego-mazowsze-bliskie-sercu-.html

9 czerwca na terenie Szkoły Podstawowej w Królewie odbył się III Bieg Królewski. Podobnie jak w poprzednim roki bieg miał specjalny charakter, ponieważ był on dedykowany Ewie, szesnastoletniej mieszkance Królewa z dziecięcym porażeniem mózgowym. Zorganizowana kwesta miała na celu zasilić subkonto dziewczyny, prowadzone przez Fundację Dzieciom ,,Zdążyć z pomocą". Impreza rozpoczęła się od układu choreograficznego wykonywanego przez uczniów królewskiej podstawówki. Następnie odbyła się krótka rozgrzewka, po której ruszyły starty w kilku kategoriach biegowych. Największym zainteresowaniem cieszył się Nordic Walking oraz bieg na obcasach. W trakcie imprezy prowadzona była loteria fantowa, w której każdy los wygrywał. Tradycyjnie już można było skosztować grochówki z kuchni polowej, pajdy chleba ze smalcem i ciast oraz dzięki uprzejmości Stowarzyszenia Aktywnie Zakręceni pobawić się na dmuchanej zjeżdżalni. Fantastyczny koncert dla Ewy zagrała Młodzieżowa Orkiestra Dęta przy OSP Joniec, a uczniowie Szkół Podstawowych z Jońca i Królewa recytowali wiersze z okazji 100 - lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Na koniec odbyła się zabawa taneczna, którą poprowadził Daniel Leszczyński.

Dziękujemy wszystkim, którzy wnieśli swój wkład w organizację III Biegu Królewskiego. To dzięki wam konto Ewy powiększyło się o 5449,74 zł! Po raz kolejny pokazaliśmy, że mieszkańcy naszej małej gminy mają ogromne serca!

W środę, 30 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej w Jońcu oraz w poniedziałek, 4 czerwca w Szkole Podstawowej w Królewie odbyły się pikniki z okazji Dnia Dziecka. Organizatorami imprez były: rady rodziców, szkoły a partnerem była Gmina Joniec. W organizację pikniku w Królewie włączyło się również Stowarzyszenie Aktywnie Zakręceni. Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji. Można było obejrzeć m.in. „Mam talent” w wykonaniu uczniów, przejechać się bryczką (SP Joniec) skorzystać z basenu z piłkami, towarzyskich rozgrywek piłki nożnej i siatkowej. Było również malowanie twarzy (SP Królewo) W obydwu szkołach nie zabrakło również smakołyków: kiełbasek z grilla, ciast i innych słodkości.

W związku z informacją z Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych o przedłużeniu terminu naboru wniosków w ramach konkursu RPMA.04.03.01-IP.01-14-078/18 Gmina Joniec wydłuża termin naboru gospodarstw domowych do projektu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020 Oś priorytetowa IV Przejście na gospodarkę niskoemisyjną Działanie 4.3 Redukcja emisji zanieczyszczeń powietrza, Poddziałanie 4.3.1 Ograniczanie zanieczyszczeń powietrza i rozwój mobilności miejskiej, Typ projektów: Ograniczenie „niskiej emisji”, wymiana urządzeń grzewczych do 31 lipca 2018 roku.

Link do strony naboru: 4.3 Redukcja emisji zanieczyszczeń powietrza, Poddziałanie 4.3.1 – Ograniczanie zanieczyszczeń powietrza i rozwój mobilności miejskiej – Typ projektu – Ograniczenie ,,niskiej emisji”, wymiana urządzeń grzewczych, nr RPMA.04.03.01-IP.01-14-078/18

Informujemy, że dnia 02 czerwca 2018 r. Urząd Gminy w Jońcu będzie nieczynny.

Mieszkanka naszej Gminy Marysia Kozłowska, ma 21 lat, jest na trzecim roku studiów licencjackich z Pracy Socjalnej w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.
Od urodzenia choruje na Mózgowe Porażenie Dziecięce i głównie z racji tego, że w swoim życiu boryka się z różnymi trudnościami uwielbia działać, żyć aktywnie w taki sposób, aby pokazywać, że nic jej nie ogranicza i łamie stereotypy na temat ludzi chorych.

To się może wydawać trochę nietypowe, ale Marysia ciągle przełamuje swoje słabości i różne niezależne od niej bariery, nie chce żyć smutna, skupiona tylko na tym co jej wolno, co da radę zrobić, a czego nie. Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że życie nie jest proste jednak okazuje się, że przy odrobinie wysiłku, uśmiechu do innych ludzi i korzystania z pomocy da się pokonać wiele trudności.
Z tych oto powodów wybrała taki kierunek studiów. Uwielbia pomagać innym za odwzajemniony nawet drobny uśmiech, lubi integrować się z ludźmi, poznawać ich.
Na uczelni Marysia udziela się w wolontariacie, a poza szkołą trenuje pływanie.
Już od 2 lat jest zawodniczką w Integracyjnym Klubie Sportowym AWF Warszawa. Brała udział w różnych zawodach sportowych. W zeszłym roku w czerwcu Marysia startowała w Letnich Otwartych Mistrzostwach Polski w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych w Lublinie, gdzie na 100 i 200 metrów stylem dowolnym uzyskała pierwsze miejsca i osiągnęła wyniki lepsze od dotychczasowych rekordów Polski, otrzymała swój pierwszy złoty medal w konkurencji drużynowej za start w sztafecie 4 x 50 metrów stylem dowolnym. W marcu bieżącego roku Marysia brała udział w Letnich Mistrzostwach Polski Juniorów w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych w Bydgoszczy , gdzie osiągnęła kilka miejsc na podium i ostatecznie w klasyfikacji generalnej zdobyła brązowy medal za starty indywidualne, a także za start w sztafecie drużynowej kobiet udało jej się razem z koleżankami z klubu wywalczyć trzecie miejsce.
Dla Marysi pływanie jest w pewnym sensie pasją, sposobem na spełnianie siebie, ale także formą rehabilitacji. Dla mobilizacji stawia sobie w życiu różne cele przykładowo w pływaniu chciałaby wziąć udział w Paraolimpiadzie.

W przyszłości Marysia planuje pracować w Organizacji Pozarządowej, zostać mówcą motywacyjnym i wspierać ludzi z grup wykluczonych w społeczeństwie Polskim, przyczyniać się do tego by żyło im się lepiej, by przestali być wykluczeni.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

25 maja 2018 r  podczas sesji Rady Gminy w Jońcu Maria otrzymała gratulacje oraz strój  sportowy.

Cieszymy się z sukcesów naszych mieszkańców i czekamy na informacje odnośnie kolejnych zdolnych osób.

 

Gmina Joniec w ramach zawartej umowy z Województwem Mazowieckim realizuje projekt „Rozwój e-usług i ich dostępu dla obywateli w ramach Mazowieckiej Sieci Społeczeństwa Informacyjnego „M@zowszanie” w ramach Priorytetu II – Przyspieszenie e-Rozwoju Mazowsza, Działanie 2.2. Rozwój e-usług

W ramach projektu w budynku Szkoły Podstawowej w Królewie powstało Lokalne Centrum Kompetencji, w którym znajduje się osprzęt komputerowy wraz z meblami, zapewniony jest dostęp do Internetu oraz dostęp do portalu Projektu, przede wszystkim dla społeczności lokalnej.

Zapraszamy do korzystania z LCK od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 13.00.