Urząd Gminy Joniec

Zgodnie z art. 11 a ust. 7, pkt 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997, o ochronie zwierząt, Wójt Gminy Joniec zaprasza organizacje społeczne, których statutowym celem działania jest ochrona zwierząt, działającym na obszarze gminy do udziału w opiniowaniu projektu w/w uchwały Rady Gminy Joniec i zgłaszania opinii w sprawie programu w następujący sposób:

  1. Składanie opinii na piśmie w Urzędzie Gminy w Jońcu – sekretariat w godzinach od 8.00 do 15.00 lub przesłanie pocztą.
  2. Składanie opinii i uwag na piśmie za pomocą poczty elektronicznej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
  3. Zgodnie z art. 11 w/w ustawy opinie należy wnieść w terminie 21 dni od dnia podania do publicznej wiadomości powyższego zawiadomienia.

W załączniku przedstawiamy projekt uchwały Rady Gminy Joniec w sprawie  opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Joniec w 2018 roku.

Pobierz projekt uchwały

Szanowni Państwo

Zwracamy się do Państwa  z uprzejmą prośbą o wypełnienie internetowej, anonimowej ankiety dotyczącej funkcjonowania Lokalnej Grupy Działania - Przyjazne Mazowsze. Informacje z ankiet pozwolą nam jeszcze trafniej dobierać metody przekazywania informacji dla Państwa jak również zwiększą jakość prowadzonych działań przez LGD - Przyjazne Mazowsze. Ankiety zostały opracowane na potrzeby prowadzenia ewaluacji, której wyniki zostaną wykorzystane do sporządzania corocznych sprawozdań z realizacji LSR. 

 

Ankieta (link poniżej)

https://omikronbadania.pl/questo/b.php?a=706dabd4&&b=7a332596a9&&c=9ac7ead8

Serdecznie zapraszamy na Sesję Rady Gminy, która odbędzie się w środę 17 stycznia 2018 roku o godzinie 13.00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Jońcu.

W sobotę poprzedzającą wigilię Bożego Narodzenia w Szkole Podstawowej w Królewie odbyło się świąteczne spotkanie członków Młodzieżowej Orkiestry Dętej przy OSP w Jońcu. Wójt Gminy Joniec Pan Marek Czerniakowski i kapelmistrz orkiestry Pan Cezary Celian złożyli muzykom życzenia i podzielili się z nimi opłatkiem. Nie obyło się również bez drobnych upominków. Przy dźwiękach kolęd wszyscy zasiedli do wigilijnego poczęstunku.

Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy wzięli udział w naszej świątecznej akcji zbiórki żywności. Przekazane przez Państwa artykuły zostały rozdzielone przez pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jońcu i trafiły do 9 rodzin, które najbardziej potrzebowały pomocy. Zachęcamy do włączania się w kolejne akcje organizowane przez gminę Joniec.

 

Tuż przed samymi Świętami Bożego Narodzenia gmina Joniec wzięła udział w licytacji Szopki Bożonarodzeniowej. Szopkę na sprzedaż wystawiło Stowarzyszenie Ampla, które niesie niezbędną pomoc osobom z niepełnosprawnością oraz zaburzeniami w rozwoju, a wykonał ją Pan Stanisław Piekarzewski - ojciec jednego z podopiecznych Stowarzyszenia. Gminie Joniec udało się wygrać licytację, mimo że konkurencja była spora. Szopka została przekazana podczas spotkania opłatkowego przed Urzędem Gminy i w kolejnym roku ponownie zostanie wystawiona na licytację, aby zasilić konto Stowarzyszenia Ampla.

 

W niedzielę 17 grudnia 2017 r. w naszej gminie, już po raz czwarty, odbyło się spotkanie opłatkowe ze wspólnym kolędowaniem zorganizowane dla wszystkich mieszkańców gminy, jak również przybyłych gości. Oprawę muzyczną zapewnił chór Belcanto, Pan Cezary Celian ze swoimi muzykami oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej w Jońcu z Panem Grzegorzem Baumanem. Zebranych kolędników przywitał Wójt Gminy Joniec Pan Marek Czerniakowski i złożył życzenia świąteczne. W trakcie spotkania można było zakupić ozdoby świąteczne wykonane przez Stowarzyszenie Ampla. które przekazało również Gminie Joniec wylicytowaną szopkę. Najmłodszych odwiedził Święty Mikołaj, który rozdał drobne upominki. Podczas całego spotkania panowała bardzo świąteczna i radosna atmosfera.