Urząd Gminy Joniec

W dniu 15 sierpnia br. podczas uroczystości religijno-patriotycznych w Jońcu, Wójt Gminy Joniec Marek Czerniakowski w imieniu Marszałka Województwa Mazowieckiego Pana Adama Struzika, wręczył Benedyktowi Cezaremu Celianowi medal „ Pro Masovia”

Medal „Pro Masovia” – jest medalem przyznawany przez marszałka województwa mazowieckiego za przyczynienie się do gospodarczego, kulturalnego lub społecznego rozwoju Mazowsza. O nadanie medalu dla założyciela i wieloletniego kapelmistrza Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Jońca wystąpił Wójt Gminy Joniec. Wniosek został pozytywnie rozpatrzony, a medal został nadany za całokształt dotychczasowej pracy i zasług dla lokalnej społeczności.

Składając życzenia wójt powiedział, że niewątpliwie Pan Czarek znacząco przyczynił się do rozwoju kulturalnego oraz społecznego Gminy Joniec, powiatu płońskiego, a przez to i województwa mazowieckiego. Nasza Młodzieżowa Orkiestra Dęta, którą założył i prowadził przez 12 lat Pan Cezary wielokrotnie koncertowała na terenie całego kraju oraz za granicą promując w ten sposób gminę, powiat oraz województwo. Kilkukrotnie również brał udział w konkursach na najlepszą Orkiestrę Dętą na Mazowszu. Za każdym razem nasza Orkiestra była w ścisłej czołówce. Przypomnę, że jeden taki konkurs odbył się w Jońcu. Pan Czarek zajmował się również sportem, zakładał i prowadził kluby sportowe i odnosił z nimi sukcesy.

Podczas uroczystości wręczania medalu nie zabrakło kwiatów i owacji.

Panie Czarku składany wielkie gratulacje i życzymy dalszych sukcesów!

Zdjęcia ze strony: https://www.facebook.com/OSP Joniec i galerii własnej.

15 sierpnia 2019 roku w naszej Gminie już po raz szósty odbyły się obchody 99 rocznicy Bitwy Nad Wkrą . W intencji Ojczyzny i Obrońców Mazowsza została odprawiona Msza Święta polowa, która była połączona z parafialnymi dożynkami przygotowanymi przez sołectwo Joniec. Po podzieleniu się chlebem i innymi darami procesja przeszła na cmentarz, aby złożyć hołd Polskim Żołnierzom poległym w 1920 roku. Na zbiorowej mogile złożono kwiaty i zapalono znicze. Po oficjalnych obchodach przeszedł czas na zabawę podczas festynu rodzinnego. Można było skosztować grochówki, chleba ze smalcem oraz ciasta przygotowanego przez emerytów z naszej gminy. Na scenie wystąpiła Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Joniec pod batutą Norberta Celiana. Nie zabrakło także zabaw i gier przygotowanych przez Teatr Pomarańczowy Cylinder. Fantastyczny koncert dał zespół Asters Band i Deep Dance. Po zmierzchu odbył się pokaz Led Show z pirotechniką przygotowany przez Jo Art Show. Festyn trwał do późnych godzin nocnych.

W związku z tym, że gmina Joniec już od dłuższego czasu boryka się z problemem zanieczyszczania śmieciami skwerków, lasów i przydrożnych rowów, postanowiła w porozumieniu ze Starostwem Powiatowym w Płońsku i Lasami Państwowymi, podjąć odpowiednie działania, aby jak najskuteczniej zapobiegać tym procederom. Dlatego też na mocy tego postanowienia docelowo na wszystkich drogach wjazdowych do naszej gminy zostaną zamocowane tabliczki informacyjne o zakazie wyrzucania śmieci i fotopułapkach. Fotopułapki będą rozmieszczone w różnych miejscach na całym terenie gminy. Akcja ,,Czysta gmina" jest inicjatywą gminy Joniec i również przez nią w całości sfinansowana.

1 sierpnia o godzinie 17.00 w gminie Joniec zawyją syreny w hołdzie bohaterom Powstania Warszawskiego sprzed 75 lat.

Urząd Gminy w Jońcu uprzejmie informuje, że

dzień 03 sierpnia 2019 roku (sobota)

jest dniem wolnym od pracy

dla pracowników tut. jednostki ze względu na

odpracowanie godzin w dniu 15 sierpnia 2019 r.

podczas Festynu Rodzinnego.