Urząd Gminy Joniec

Podczas silnego wiatru w dniu 23 kwietnia (wtorek) zniszczeniu uległo gniazdo bocianów na jednej z posesji w miejscowości Joniec -Kolonia. Betonowy słup, na którym gniazdowały bociany uległ złamaniu. Dzięki szybkiej interwencji właściciela nieruchomości oraz pracowników Urzędu Gminy, tego samego dnia w godzinach popołudniowych, w miejsce starego, stanął nowy słup z zamontowaną platformą na nowe gniazdo. Boćki mogą teraz pracować nad budową nowego gniazda.

Już po raz kolejny Stowarzyszenie Nasza Wkra zorganizowało sprzątanie naszej pięknej rzeki Wkry. W tegoroczną edycję włączyło się około 200 osób i uzbierano ponad 2 tony śmieci. Gmina Joniec oczywiście wspiera takie akcje i odebrała śmieci uzbierane na swoim odcinku rzeki.

Jak już wcześniej pisaliśmy uczniowie królewskiej podstawówki zakwalifikowali się do finału Europejskiego Konkursu Statystycznego, który odbył się w Centrum Badań i Edukacji Statystycznej w Jachrance. Podczas uroczystej gali Natalia Chrostowska, Magdalena Czulińska i Stanisław Tomczak odebrali nagrodę za III miejsce. Jest to ogromne wyróżnienie, ponieważ konkurs odbywał się na skalę krajową. Serdecznie gratulujemy młodym statystykom!

W gminie Joniec przez luty i marzec trwały zebrania wiejskie, na których mieszkańcy wybierali swoich sołtysów i rady sołeckie. Ostateczne wyniki wyborów prezentują się następująco:

Adamowo - Zbigniew Czuliński

Joniec - Krystyna Pierzchała

Joniec-Kolonia - Magdalena Poświata

Józefowo - Aleksandra Lisicka

Królewo - Ryszard Matyjaszek

Krajęczyn - Marzena Ludwiszewska

Ludwikowo - Jerzy Jaworski

Omięciny - Jadwiga Mrozek

Osiek - Donata Strzelczak

Popielżyn-Górny - Zygmunt Obojski

Popielżyn-Zawady - Mirosław Podczaski

Proboszczewice - Sylwester Rosiński

Sobieski - Marek Grzeszczak

Soboklęszcz - Jadwiga Czerniakowska

Szumlin - Agnieszka Nurzyńska

Nowa Wrona - Renata Rutkowska

Stara Wrona - Mariusz Gzowski

Wójt Gminy Joniec Marek Czerniakowski zaprosił nowo wybranych Sołtysów na spotkanie, na którym pogratulował im społecznej funkcji i jednocześnie życzył jak najwięcej zapału i motywacji do działania na rzecz swoich miejscowości i mieszkańców.

Dnia 23 marca odbyło się sprzątanie wsi Osiek, którą zorganizowała Pani Donata Strzelczak wraz z mieszkańcami. W akcję włączyła się również gmina Joniec zapewniając worki na odpady oraz odbiór i wywóz nieczystości. Na koniec zostało zorganizowane ognisko z poczęstunkiem, na które Wójt Marek Czerniakowski przekazał potrzebne produkty.